Κυριακή 28 Αυγούστου 2016

Δύο στα δύο για τον Αμπελακιακό με ΑΟ Ζορφιας και Ασπρόπυργο

Η ομάδα του Αμπελακιακού βρέθηκε σήμερα στο γήπεδο του Καματερού όπου αντιμετώπισε για ένα 45λεπτο τον ΑΟ Ζορφιας και ακόμη ένα τον Ασπρόπυργο.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο κέρδισε τον ΑΟ Ζορφιας 0-1 με γκολ του Νάσου Νάννου .Οι μικροί της ομάδας ήταν εξαιρετικοί και άφησαν πολλές υποσχέσεις για τον μέλλον.

Στο δεύτερο παιχνίδι η ομάδα του Ασπρόπυργου δεν κατάφερε σε καμιά περίπτωση να πιάσει την απόδοση των φιλοξενούμενων και δέχτηκε τρία γκολ από τα οποία δύο πέτυχε ο Τσαγκάρης και ένα ο Φωτεινάκης, με τους γηπεδούχους.

Μετά από αυτά τα δύο τεστ επιβεβαιώνεται πως ο Κώστας Τσαμπατζάκης κάνει καλή δουλειά με τους παίκτες του και σίγουρα η ομάδα είναι σε πολύ καλό δρόμο ώστε να προσφέρει πολύ όμορφο θέαμα την νέα σεζόν.