Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Εύκολη νίκη των εφήβων του Γυμναστικού με τον Δούκα

Ασταμάτητοι φαίνονται φέτος οι έφηβοι του Γ.Σ Σαλαμίνας. Με την ομάδα να θυμάται ακόμα, πως έχασε το περυσινό πρωτάθλημα στο νήμα, ο στόχος φέτος είναι μονάχα ο τίτλος.

Καμία ομάδα δεν έχει δείξει μέχρι τώρα πως μπορεί να συναγωνιστεί τον εφηβικό τμήμα του Γυμναστικού αφού σε κάθε παιχνίδι το σκορ νίκης είναι αρκετά μεγάλο.

Έτσι και σήμερα οι έφηβοι κατάφεραν και ισοπέδωσαν τον Δούκα σκοράροντας από έξι γκολ σε κάθε ημίχρονο. Με το πρώτο μισό του αγώνα να γράφει 6-0 οι παίκτες του Σιτζανάκη χαλάρωσαν και έτσι δέχτηκαν δύο γκολ με τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την δύσκολη ανατροπή.

Ο Γυμναστικός ανέβασε στροφές και δεν άφησε άλλα περιθώρια σκοράροντας μέσα σε τέσσερα λεπτά 5 γκολ εξαφανίζοντας έτσι τις όποιες ελπίδες των αντιπάλων. Τελικό σκορ 12-3 και ο Γυμναστικός κοιτάει πρωτάθλημα.

*Να τονιστεί πως το σημερινό παιχνίδι ήταν το πρώτο πραγματοποιήθηκε στο ανακαινισμένο γήπεδο του Ν. Γραμματικός.