Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

«Εύκολα» ο Αίαντας την Θύελλα Μοσχάτου

Μπορεί φέτος ο Αίαντας να μην ξεκίνησε τόσο καλά στο πρωτάθλημα όπως επιθυμούσε αλλά ανά η ομάδα είναι δυνατή και το δείχνει. Αυτό έκανε και χθες ο Άγιαξ ως φιλοξενούμενος απέναντι στην γηπεδούχο Θύελλα Μοσχάτου. Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την ομάδα μας με τους Ράμφο Κ. στο 18’ και Χανιώτη στο 27’ να έχουν ήδη γράψει το 0-2.

Οι παίκτες του Βουτσινά δεν κατέβασαν ρυθμό και στην επανάληψη ο Ραπτόπουλος έγραψε το 0-3 και κάπου εκεί το ματς «τελείωσε». Οι γηπεδούχοι όμως είχαν άλλη άποψη.

Εκμεταλλευόμενοι την χαλαρότητα λοιπόν των φιλοξενούμενων μετά και το τρίτο τέρμα τους ανέβασαν στροφές και προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα σκοράροντας μέσα σε πέντε λεπτά δύο τέρματα(71’ & 74’) βάζοντας έτσι και πάλι φωτιά στο παιχνίδι.

Ο προπονητής της ομάδας, Δημήτρης Βουτσινάς, επενέβει από τον πάγκο έξαλλος με την ολιγωρία της άμυνας στα τέρματα που δέχτηκε η ομάδα και αυτό συνέφερε τους παίκτες μας που κράτησαν την νίκη χωρίς άλλα παρατράγουδα.