Κυριακή 13 Μαΐου 2018

Φιλικό με Αίαντα και φιέστα ανόδου για τον Αμπελακιακό

Σε γιορτή του ποδοσφαίρου μετέτρεψαν τον μεταξύ τους φιλικό ο Αμπελακιακός και ο Αίαντας Σαλαμίνας προς τιμήν της ανόδου του Αμπελακιακού στην Γ’ Εθνική Κατηγορία. Οι δύο ομάδες πριν ξεκινήσουν βράβευσαν η μία την άλλη και στην συνέχεια έβγαλαν αναμνηστικές φωτογραφίες μεταξύ τους.

Στα του αγώνα τώρα. Ο Αίαντας μπήκε καλύτερα στο ματς και ο Ραπτόπουλος άνοιξε το σκορ διαμορφώνοντας το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη ο Τσαγκάρης που πέρασε ως αλλαγή έφερε το παιχνίδι στα ίσια γράφοντας το 1-1 για να ‘ρθει λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος και να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα δίνοντας το προβάδισμα στους γηπεδούχους με 2-1. Τέλος στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα ο Φιλιμέγκας που αγωνιζόταν για τον Αίαντα και ήταν πολύ δραστήριος σημείωσε ένα πολύ όμορφο γκολ γράφοντας το τελικό 2-2.

Μετά το τέλος του φιλικού αγώνα ακολούθησαν οι βραβεύσεις για τους παίκτες, το τεχνικό τιμ και την διοίκηση του Αμπελακιακού με την ημέρα να κλείνει με πολλά πυροτεχνήματα στον ουρανό.