Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ: 3-0

Mε δυο γκολ του Πέτρου Ψωίνου και ένα του Σπύρου Παπαθεοχάρη ο Αμπελακιακός επικράτησε 3-0 του Ήφαιστου ο οποίος στο 1-0 είχε χάσει πέναλτι με τον Μαγιάτη να αποκρούει και να στερεί το γκολ της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους. Το πρώτο ημίχρονο ήταν χωρίς φάσεις και ο Αμπελακιακός με κόντρα τον αέρα δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως όταν ο αέρας έγινε σύμμαχος των γηπεδούχων ο Αμπελακιακός πηρέ τα ηνία του παιχνιδιού και με Ψωίνο και Λουκά σε καλή μέρα έκανε την διαφορά.

Έτσι έφτασε στην νίκη η οποία τον ανεβάζει στην κορυφή της βαθμολογίας

Συνθέσεις ομάδων:

Ήφαιστος: Κυριακόπουλος, Τζαβάρας, Πάχος, Κουτσόπουλος, Γκρέκος, Χανιώτης, Πάτσιος, Γκύρλα, Κοκλιώτης, Σιέμπρε, Άλιμνος.

Αμπελακιακός: Μαγιάτης, Μάνος, Συριακός, Καρποντίνης, Παπουτσής, Σγούρδας, Μπούταλης, Ψωίνος, Λουκάς, Παπαθεοχάρης, Κρουστάλης.

(Παπαθεοχάρης)                                <- οι σκορερ ->                                (Ψωίνος)