Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

AΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ-ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ: 0-1

Στο γήπεδο του φιλοξένησε ο Αμπελακιακός σήμερα το μεσημέρι την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Οδηγήτρια. Το παιχνίδι με διαιτητή τον κ. Ορφανό δυστυχώς δεν εξελίχθηκε όπως θα έπρεπε. Η ομάδα μας αν και μπήκε στο γήπεδο με σκοπό να παίξει όσο το δυνατόν καλύτερα είχε ως κύριο αντίπαλο τον διαιτητή της αναμέτρησης. Αυτό φάνηκε νωρίς στο πρώτο μισάωρο του αγώνα όταν δόθηκε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων  με το οποίο η Οδηγήτρια άνοιξε και το σκορ. Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε με το παιχνίδι να έχει πάρει φωτιά εξαιτίας των στοχευόμενων σφυριγμάτων κατά του Αμπελακιακού από τον Ορφανό.

Αυτό φάνηκε κυρίως και στην 20’ λεπτή καθυστέρηση που είχε το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου λόγο του ότι ο διαιτητής Ορφανός δεν έβγαινε από τα αποδυτήρια εξαιτίας σκληρών χαρακτηρισμών που είχε δεχτεί απ’ την εξέδρα και απαίτησε την παρουσία της αστυνομίας φοβούμενος  της σωματικής του ακεραιότητας ώστε να συνεχιστεί το παιχνίδι κάτι που έγινε. Το δεύτερο ημίχρονο παρόλα αυτά δεν είχε καμία απολύτως διαφορά από  το πρώτο με τον διαιτητή να μην έχει επηρεαστεί διόλου και να σφυράει συνεχώς κατά των γηπεδούχων. Τέλος το αποκορύφωμα ήταν το πεντακάθαρο γκολ που πέτυχε ο Αμπελακιακός στο 90’ το οποίο ακυρώθηκε από τον διαιτητή. Με αυτό το εντελώς παραποιημένο σκορ του 0-1 η ομάδα μας ηττήθηκε από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Οδηγήτρια. Τεράστια παράπονα από την διοίκηση του Αμπελακιακού κατά του διαιτητή Ορφανού.