Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2015

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: 2-1

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕ Σαλαμίνας και τον φιλοξενούμενο Πανφαληρικό είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε σήμερα το μεσημέρι στο γήπεδο της Σαλαμίνας. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και είχε τις ευκαιρίες της για γκολ χωρίς όμως κάτι το αποτελεσματικό. Στην επανάληψη του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν και βρήκαν λύση με γκολ του Αστερίου στο 65’ αφού πρώτα είχαν χάσει αρκετές ευκαιρίες. Λίγα λεπτά αργότερα όμως ο Πανφαληρικός κατάφερε να ισοφαρίσει και να κάνει το ματς ντέρμπι. Έτσι λοιπόν και ενώ όλοι πίστευαν πως ο αγώνας θα έληγε ισόπαλος ήρθε στο 95’ μια δυνατή κεφαλιά του Παρθένη να λυτρώσει την ομάδα μας και να της δώσει την νίκη με 2-1.

Η σύνθεση της ομάδας μας:

ΑΕ Σαλαμίνας: Μπούτσης,Αθανασίου,Γκιόκας,Καρποντίνης,Παρθένης,Φαρμακόρης,Αστερίου,Κώτσα(Πανταζής 77’),Τρικαμινάς, Μπαρμπέρης(Τρικαμινάς Α. 45’),Μεσολόγγης(Παπαδημητρίου 55’)