Σάββατο 14 Νοεμβρίου 2015

ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ-ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ: 0-1

Τον Μιθριδάτη φιλοξένησε σήμερα το μεσημέρι η ΑΕ Σαλαμίνας. Η ομάδα μας μπήκε αρκετά δυνατά κοντράροντας στα ίσια τους φιλοξενούμενους που έδειχναν και εκείνοι από την μεριά τους πως θα έδιναν τα πάντα για την νίκη. Το πρώτο ημίχρονο λοιπόν βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Στην επανάληψη σε μία αμφισβητούμενη φάση ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι κατά των γηπεδούχων δίνοντας έτσι την ευκαιρία στον Μιθριδάτη να ανοίξει το σκορ και να κάνει το 0-1. Η ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και συνέχισε να πιέζει. Ο διαιτητής της αναμέτρησης όμως σε φάση που υπήρχε καθαρή παράβαση για πέναλτι υπέρ της ΑΕ Σαλαμίνας έκανε πως δεν είδε τίποτα και έδωσε σήμα να συνεχιστεί το παιχνίδι. Έτσι λοιπόν με την ομάδα μας να έχει μια αξιοπρεπή εμφάνιση και το αποτέλεσμα να την αδικεί έληξε το παιχνίδι με το τελικό σκορ 0-1.