Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Λύγισε ο Αμπελακιακός στην Κρήτη νικήτρια η Ιεράπετρα

Ο Αμπελακιακός καλέστηκε να αντιμετωπίσει χθες το Σάββατο την πρωτοπόρο του ομίλου ομάδα της  Ιεράπετρας.  Οι γηπεδούχοι που ήθελαν την νίκη ώστε να διατηρηθούν στην κορυφή της βαθμολογίας έπαιξαν ωραία μπάλα και κατάφεραν να προηγηθούν στο ημίχρονο με 1-0 παρόλο που ο Καρνέσης ήταν πολύ καλός καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού με μερικές εντυπωσιακές μάλιστα αποκρούσεις.

Η ομάδα μας πίεσε και ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας κάποιες ευκαιρίες χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα. Το κερασάκι στην τούρτα για την Ιεράπετρα ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με μια αντεπίθεση των αντιπάλων όπου δημιουργήθηκε υπεραριθμία εις βάρος της άμυνας του Αμπελακιακού με το 2-0 να γράφεται ως το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας με την Προοδευτική στις 6/1 /2019 στις 15:00 στο γήπεδο Σαλαμίνας.