Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2019

Σαλαμινομάχοι: Ελπιδοφόρο ξεκίνημα για το πρωτάθλημα της Γ' κατηγορίας

Γράφει ο Ταξιάρχης Βαττής...

Η ομάδα του Γιώργου Επιτρόπουλου άριστα στημένη στον αγωνιστικό χώρο κατάφερε να επιβάλλει γρήγορα τον ρυθμό της στο γήπεδο και να προηγηθεί στο ημίχρονο με 1-0 με ωραίο σουτ του Φουρίκη!

Χαρακτηριστικό είναι οι 12 τελικές της ομάδας και ένα δοκάρι μόλις στο πρώτο μισό του αγώνα!
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΣ Κωφών βρέθηκε να παίζει με παίχτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε παίχτης τους λίγο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου!

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ακριβώς όπως τελείωσε το πρώτο. Όντας καλύτεροι οι Σαλαμινομάχοι και έχοντας πλέον το αβαντάζ του παίκτη παραπάνω, η ομάδα είχε ακόμα ένα δοκάρι και δεν άργησε να έρθει το 2-0 από τον Τουμπαρίδη το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα!!