Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

ΑΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: 1-2

Χάρισε το τρίποντο η ομάδα της Σαλαμίνας αφού μετά από δυο κόρνερ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι μετά από εκτέλεση τους η μπάλα κατέληξε απευθείας στα δίχτυα του Αίαντα. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενη ομάδα είχε την υπεροχή και πήγε στα αποδυτήρια με το 0-1. Στην επανάληψη  και αφού ο προπονητής του Αίαντα πραγματοποίησε δυο αλλαγές μια του τερματοφύλακα Μ. Γκίνη που την θέση του πήρε ο νεαρός Τούτης και αυτή του Κοβιού στη θέση του Ράπτη η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και άσκησε ασφυκτική πίεση στους αντιπάλους με αποτέλεσμα την ισοφάριση στο 48’ με σουτ του Σκιαθίτη έξω από την μεγάλη περιοχή, η πίεση συνεχίστηκε και ενώ χάθηκαν κλασικές ευκαιρίες από τους γηπεδούχους ήρθε το κερδισμένο κόρνερ των φιλοξενούμενων που με την εκτέλεση του και μετά από ασταθή επέμβαση του νεαρού γκολκίπερ του Αίαντα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα γράφοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα 1-2.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων.

ΑΙΑΣ: Γκίνης,Ραπτης,Κωσταντακης,Συριανός, Μπέλιας, Σκιαθίτης, Γεωργαντόπουλος, Ράμφος Ε, Παπαμηχαήλ, Μούστα, Λιάτος, Αστερίου στη θέση του Λιάτου, Κοβιός στη θέση του Ράπτη και Τούτσης στη θέση του Γκίνη