Κυριακή 28 Δεκεμβρίου 2014

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2014 ο Αίαντας

Τους Νέους Δραπετσώνας είχε να αντιμετωπίσει ο Αίαντας ως φιλοξενούμενος σήμερα το μεσημέρι με στόχο να πάρει το διπλό και να κλείσει όμορφα την φετινή χρονιά. Το παιχνίδι άρχισε λοιπόν και ο Αίαντας δεν άργησε να προηγηθεί μόλις στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ράμφο Λ. να πετυχαίνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο δεν αρκέστηκαν στο ένα γκολ και προσπάθησαν να πιέσουν δημιουργώντας ευκαιρίες  όμως που δεν είχαν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έτσι λοιπόν το ημίχρονο βρήκε τον Αίαντα να προηγείται με 1-0 ένα σκορ όμως που θα έπρεπε να υπερασπιστεί και στο υπόλοιπο μισό του αγώνα. Δυστυχώς στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίαντας μπήκε χαλαρός και δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης  στο 55’ μετά από αντεπίθεση των γηπεδούχων. Ωστόσο η ομάδα μας δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Στο 70’ λοιπόν μετά από κερδισμένο φάουλ ο Δημητριάδης ανέλαβε την εκτέλεση του και με υπέροχο σουτ κάρφωσε την μπάλα στην αντίπαλη εστία διαμορφώνοντας έτσι το 1-2. Έτσι λοιπόν έληξε το παιχνίδι με την ομάδα της Σαλαμίνας να αποχαιρετά με τον καλύτερο τρόπο την φετινή χρονιά.