Κυριακή 4 Ιανουαρίου 2015

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ: 3-0

Πολύ δυνατά ξεκίνησε ο Αίαντας και την φετινή χρονιά συντρίβοντας την φιλοξενούμενη ΑΟ Καστέλας με 3-0. Το παιχνίδι ήταν πολύ ωραίο με τον Αίαντα να πετυχαίνει το 1ο γκολ στο 38’ με τον Ράμφο Λ. .Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Αίαντας ανέβασε στροφές και με τον Συριανό αυτή την φορά στο 56’ πέτυχε το 2ο γκολ με τον Ράμφο Κ. να έρχεται στο 72’ για να γράψει το τελικό 3-0. Επίσης ο προπονητής της ομάδας μας έδωσε χρόνο συμμετοχής και σε άλλους παίκτες όπως με  την αλλαγή του Γεωργαντόπουλου στου οποίου την θέση πέρασε στο 83’ ο Καφούρος, στο 85’ ο Κωνσταντίνου στην θέση του Παπαμιχαήλ και στο 88’ στον νεοφερμένο από τις ακαδημίες του Αίαντα Κοκκινομάλλη που πήρε το βάπτισμα του πυρός έστω και για λίγα λεπτά παίζοντας  στην θέση του Ράμφου Κ.

Σύνθεση της ομάδας μας:

Αίαντας: Τριανταφύλλου, Συριανός, Λιάτος, Δημητριάδης, Μπέλλιας, Κοβιός, Γεωργαντόπουλος(Καφούρος 83’), Ράμφος Λ., Παπαμιχαήλ(Κωνσταντίνου), Μούστα, Ράμφος Κ.(88 κοκκινομαλης,1η φορά από τις ακαδημίες της ομαδας)