Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2015

Χαμένη η πρόκριση για τον Αμπελακιακό.

Αντιμέτωπος με τον Περαμαϊκό στο γήπεδο του για τον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου  βρέθηκε ο Αμπελακιακός σήμερα το μεσημέρι. Η ομάδα μας καλούνταν να ανατρέψει το εις βάρος της 2-1 του πρώτου παιχνιδιού στο Πέραμα και να κάνει την ανατροπή. Με αυτόν τον στόχο λοιπόν ξεκίνησε ο Αμπελακιακός το παιχνίδι πετυχαίνοντας γρήγορο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρουστάλλη. Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και δεν κατάφεραν να κρατήσουν το 1-0 και λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου στο 44’ δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού με το δεύτερο ημίχρονο να μην έχει κάποιο ενδιαφέρον με τους φιλοξενούμενους να κρατούν το σκορ που θα τους έφερνε της πρόκριση και την ομάδα μας να μην παίζει καλή μπάλα.