Κυριακή 23 Απριλίου 2017

Κέρδισε ο Καραβάς τον με πολλά προβλήματα Αμπελακιακό

Ο Καραβάς ήταν καλύτερος και εκμεταλλευόμενος κάποιες απουσίες του Αμπελακιακού κατάφερε να πάρει την νίκη με 2-0. Ο Αμπελακιακός παρατάχθηκε με τέσσερεις μικρούς στο παιχνίδι «ντέρμπι» όπως αποκαλέστηκε και χωρίς τον Θεοδοσίου ο οποίος ήταν στον πάγκο με βαριά ίωση.

Ο νόμος του ποδοσφαίρου επιβεβαιώθηκε αφού η ομάδα μας έχασε κλασικές ευκαιρίες με 3 χαμένα τετ α τετ του Τσαγκάρη από τα οποία δεν βρήκε δίχτυα κανένα. Με το πρώτο ημίχρονο να λήγει ισόπαλο ήρθε το δεύτερο μισό του αγώνα για να καταφέρει μέσα σε 7 λεπτά (75’– 82’) να βάλει δύο γκολ και να πάρει την νίκη.

Να σημειώσουμε πως είχε προηγηθεί αποβολή του παράγοντα Στέλιου Ραπτόπουλου από τον διαιτητή Πουλόπουλο και πέναλτί υπέρ των γηπεδούχων το οποίο απέκρουσε ο Καρνέσης. Επίσης στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς πέρασε και ο καταπονημένος Θεοδοσίου για να βοηθήσει την ομάδα χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Τελικό σκορ εν τέλει 2-0 υπέρ του Καραβά.