Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019

Απλά, λιτά και Αμπελακιώτικα!

Ο Αμπελακιακός υποδέχτηκε σήμερα το μεσημέρι την ομάδα της Θύελλας Μοσχάτου και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει μια εύκολη νίκη με τον προπονητή της ομάδας μας Στέλιο Βογιατζή να πραγματοποιεί ροτέισον και να ξεκουράζει αρκετούς βασικούς παίκτες.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Μάριο Σελμανάι στο 8ο λεπτό με τον ίδιο να πετυχαίνει ακόμη ένα λίγα λεπτά αργότερα στο 15’. Στο 38’ ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους μειώνοντας έτσι σε 2-1 το οποίο δεν κράτησε όμως πολύ αφού ο Σελμανάι βρήκε για τρίτη φορά δίχτυα σημειώνοντας χατ-τρικ και το 3-1 στο 45’για τον Αμπελακιακό.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε απολύτως τίποτα με τους γηπεδούχους να ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό του αγώνα και να πετυχαίνουν ακόμη δύο γκολ με τους Σγούρδα και Ζώτο Κ. στο 65’ και 80 αντίστοιχα, γράφοντας έτσι το τελικό σκορ 5-1 το οποίο θα μπορούσε κάλλιστα να είχε πάρει ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις.

Επόμενο παιχνίδι τώρα και αυτό εντός έδρας με την ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.