Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2020

Θύελλα Μοσχάτου-Αμπελακιακός: Πάρτι με εκτός έδρας 4άρα

Ένα εύκολο αγώνα πραγματοποίησε ο Αμπελακιακός χθες το μεσημέρι απέναντι στην γηπεδούχο Θύελλα Μοσχάτου.

Οι φιλοξενούμενοι που μετά τις αποχωρήσεις αρκετών παικτών φαίνεται να δένουν ολοένα και περισσότερο ως ομάδα και να πραγματοποιούν πολύ καλές εμφανίσεις, κατάφεραν να πάρουν μία άνετη νίκη με το ευρύ 0-4 σκορ και να διευρύνουν το σερί νικών.

Τον χορό των τερμάτων άνοιξε με κεφαλιά ο Χαλούλος μόλις στο 8ο λεπτό ενώ ένα τέταρτο πήρε στον γνωστό εκτελεστή Αντώνη Τσαγκάρη για να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Το 0-3 στο 31’ σημείωσε με εκπληκτικό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Σταφσουλάι για να έρθει στο 5’ μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κοκλιώτης και να γράψει το τελικό 0-4.

Αξίζει να σημειωθεί ότι μετά την έλευση του Χρήστου Τάσση στον πάγκο της ομάδας, ο Αμπελακιακός δείχνει πιο δυνατός, πιο σοβαρός και πιο συγκεντρωμένος στα παιχνίδια και επιτέλους μπορεί να στηριχθεί στα πόδια του και να προσφέρει αποτελεσματικό και ουσιαστικό θέαμα.