Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019

Αίαντας: «Με την ψυχή στο στόμα πήρε το τρίποντο»

Φωτογραφία από φίλαθλο του Αίαντα

Ο Αίαντας ήρθε αντιμέτωπος με την γηπεδούχο ομάδα της ΑΣ Ποντίων και λίγο πήγε να αυτοκτονήσει αφού βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 1-0 στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο 45λεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν σοβαροί και αποφασισμένοι για την νίκη με αποτέλεσμα να πετύχουν δύο γκολ στο 55’ με τον Παλούκη να πετυχαίνει την ισοφάριση και τον Δρυμούση στο 82’ να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα. Στην φάση μάλιστα του δεύτερου γκολ ο Παλούκης δέχτηκε κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες μετά από τον έξαλλο πανηγυρισμό του στο γκολ του 1-2.

Εν τέλει το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε την ομάδα μας νικήτρια δίνοντας ένα πολύ δύσκολο διπλό στον Αίαντα διατηρώντας τον δεύτερο και μια ανάσα απ' την κορυφή.

Επίσης συγχαρητήρια αξίζουν και στον τερματοφύλακα του Άγιαξ Γεωργίου ο οποίος αποσόβησε πιθανά γκολ σε δύο τετ α τετ και ένα καλοεκτελεσμένο φάουλ στο δεξί γάμα του τέρματος του κρατώντας έτσι ζωντανή την ομάδα του.